مشروح مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» (2)

در ادامه مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» در دومین روز از هفته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همزمان با روز جهانی تیروئید؛ که با حضور دکتر دیناروند ریاست محترم سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر عزیزی رییس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر فروتن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر ثقفی‌نیا مدیر عامل شرکت دانش بنیان درسا دارو و جمعی از مدیران شرکت‌های دارویی و دانش بنیان و اساتید، متخصصان، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه سلامت در روز سه شنبه چهارم خرداد ماه 1395 در تالار پیامبر اعظم (ص) پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید.

04 خرداد 1395 بدون نظر
(0 رای‌ها)
 
  • اندازه قلم

 

دکتر پیوندی رییس دانشگاه در مراسم رونمایی از مکمل «یدوفولیک» در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: ما به عنوان دانشگاه و مراکز تحقیقاتی در شکل‌گیری اقتدار علمی کشور نقش مهم و مفیدی ایفا می‌کنیم.

دکتر پیوندی تقارن این مراسم با ایام شعبانیه و سوم خرداد ماه را به فال نیک گرفت و اظهار امیدواری کرد رونمایی از این فرآورده ضروری که به همت پژوهشکده غدد و شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت باعث رفع مشکلات و نیازهای نظام سلامت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از عوامل موثر در اقتدار هر کشوری را تولیدات علمی و فناورانه برشمرد و با اشاره به اهمیت پژوهش‌ها در شکل گیری اقتدار خاطرنشان کرد دانشگاه‌ها در این اقتدار نقش بسیار مهم و موثری ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر این که دانشگاه باید براساس پژوهش و نوآوری و فناوری در راستای این اقتدار گام‌های موثری بردارد به اقدامات و دستاوردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این خصوص اشاره کرد.

دکتر پیوندی با اشاره به مشکلات عدیده موجود در تحقیقات خاطرنشان کرد: در دهه گذشته، رشد کمی تحقیقات در کشور بسیار مطلوب بوده است که زحمات تلاشگران این عرصه ستودنی است. اما رشد کمی و کیفی تحقیقات همگون نیست و باید تلاش کنیم که این دو مقوله را به هم برسانیم.

وی افزود: ترجمان دانش تولید شده به محصولاتی که در جهت رفع نیازهای مردم باشد نیز مشکل دارد که جا دارد در این عرصه تلاش بیشتری صورت گیرد. بنابراین ما باید به عنوان دانشگاه و مراکز تحقیقاتی در شکل گیری اقتدار علمی کشور نقش مهم و مفیدی ایفا کنیم.

رییس دانشگاه در ادامه گفت: اقتدار علمی منشا اقتدار اجتماعی، اقتصادی، نظامی، سیاسی می‌باشد. این موضوع اهمیت مراکز تحقیقاتی، پژوهشگران و محققان را برای ما مضاعف می‌کند و باید در این وادی تلاش بسیار زیادی صورت گیرد. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز سعی کرده در این عرصه به عنوان پیشگام با تلاش مضاعف‌تر نقش مهمتری داشته باشد.

دکتر پیوندی با اشاره به شعار سال 95 مبنی بر اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: رویکرد ما از اقتصاد نفت خام به اقتصاد مقاومتی سوق یافته که در این عرصه نقش دانشگاه‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار است. دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز تحت لوای اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل، شعار پاسخگویی اجتماعی را برای خود تبیین کرده است تا یک تلاش حداکثری برای رفع نیازها انجام دهد .

وی با اشاره به هدف از برگزاری اولین دوره هفته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هفته‌ای را با این عنوان تعیین کردیم که برنامه‌های متعددی برای آن تدارک دیده شده است تا ضمن افزایش تعاملات دانشگاه به ارایه فعالیت‌ها، دستاوردها، توانمندی‌ها، خلاقیت و نوآوری‌های دانشگاه بپردازیم.

دکتر پیوندی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از حمایت‌های دکتر دیناروند و تلاش‌های دکتر عزیزی این استاد پیشکسوت دانشگاه و همکاران وی که با همکاری شرکت‌های دانش بنیان به صورت عینی در راستای رفع نیازهای مردم گام‌های موثری برداشتند، اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد رفع مشکلات نظام سلامت و حوزه غذا و دارو باشیم و در این حوزه خودکفا شویم.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت درسا دارو درسا دارو کوشیده است تا در عرصه تولید محصولات دارویی کشور با ...