مشروح مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» (3)

مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» همزمان با روز جهانی تیروئید؛ که با حضور دکتر دیناروند ریاست محترم سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر عزیزی رییس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر فروتن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر ثقفی‌نیا مدیر عامل شرکت دانش بنیان درسا دارو و جمعی از مدیران شرکت‌های دارویی و دانش بنیان و اساتید، متخصصان، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه سلامت در روز سه شنبه چهارم خرداد ماه 1395 در تالار پیامبر اعظم (ص) پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید.

04 خرداد 1395 بدون نظر
(0 رای‌ها)
 
  • اندازه قلم

 

دکتر ثقفی‌نیا مدیر عامل شرکت درسا دارو در مراسم رونمایی از مکمل «یدوفولیک» در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: تمام مراحل تولید فرآورده «یدوفولیک» مطابق استانداردهای جهانی انجام شده است.

دکتر ثقفی‌نیا در این مراسم با ذکر پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت در کشور به درمان مصدومان شیمیایی اشاره کرد و ضمن بیان خاطراتی از آن دوران گفت: در سال 64 با مشکل درمان مصدومان شیمیایی روبرو شدیم و از یک جهل کامل کار را آغاز کردیم؛ متخصصان بالینی، دارویی و صنعت گرد هم آمده و در این زمینه تلاش کردند به نحوی که در سال 68 در حوزه درمان بیماران شمیایی در مرز دانش جهانی ایستادیم.

وی افزود: پروتکل درمانی، تجهیزات و داروهای ساخته شده به نحوی بود که حتی امروز نیز در دنیا ما سرآمد هستیم و از جهل کامل به علم و دانش کامل رسیدیم. به نظر من علت اصلی این دستاوردها و توفیقات این بود که این افراد داوطلبانه گردهم آمده، عاشقانه در این راستا تلاش کردند. در این فرآیند، تعامل بسیار سازنده آنان موجب شد که در مدتی کوتاه مجموعه به یک نتیجه کامل برسد.

دکتر ثقفی‌نیا تولید «یدوفولیک» را نمونه دیگری از این تعامل و حرکت برشمرد و به روند تولید این دارو با همکاری پژوهشکده غدد و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد.

وی با اشاره به روند کار گفت: قبل از شروع کار نقشه جامع ید در کشور مشخص شده بود. باید برای مادران و نوزادانشان این دارو را تهیه می‌کردیم که کاری بسیار حساس و مهم بود. این پروژه شاید یک تراز جدیدی را برای داروسازی کشور به وجود آورد .

دکتر ثقفی‌نیا با اشاره به شکل بسته‌بندی دارو گفت: بنا به توصیه دکتر عزیزی با توجه به شرایط اقلیمی مختلف کشور قرار شد که بسته‌بندی دارو به صورت ویال نباشد و به صورت بلیسترهای آلومینیومی که در برابر نور و رطوبت دارای پایداری بالایی می‌باشند، تولید شود. بنابراین تلاش کردیم که تولید این فراورده مطابق استانداردهای جهانی صورت گیرد. تمام مراحل زنجیره‌ی تحقیق، توسعه، تامین مواد اولیه و مستندسازی‌ها با دقت انجام شد تا محصولی با استانداردهای جهانی ارایه شود.

وی در خاتمه سخنان خود از زحمات تمامی دست اندرکاران تولید این فرآورده قدردانی کرد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت درسا دارو درسا دارو کوشیده است تا در عرصه تولید محصولات دارویی کشور با ...