مشروح مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» (4)

مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» همزمان با روز جهانی تیروئید؛ که با حضور دکتر دیناروند ریاست محترم سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر عزیزی رییس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر فروتن عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر ثقفی‌نیا مدیر عامل شرکت دانش بنیان درسا دارو و جمعی از مدیران شرکت‌های دارویی و دانش بنیان و اساتید، متخصصان، صاحبنظران و پژوهشگران حوزه سلامت در روز سه شنبه چهارم خرداد ماه 1395 در تالار پیامبر اعظم (ص) پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید.

04 خرداد 1395 بدون نظر
(0 رای‌ها)
 
  • اندازه قلم

 

در ادامه این مراسم جناب آقای دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم رونمایی از فرآورده دانش بنیان «یدوفولیک» با بیان این که کشور راه درازی را طی کرده تا به این نقطه رسیده است گفت: ۱۶ سال پیش مسئولان کشور اقدامات گروهی از هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران را که در زمینه تولید داروهای دانش بنیان فعالیت می‌کردند تخلف می‌انگاشتند و کار به جایی رسید که این گروه به مرحله اخراج از دانشگاه رسیدند.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تغییر فرهنگ و گفتمان سازی جدید طول کشیده که اکنون در جامعه به این مرحله رسیده‌ایم؛ ما این موضوع را مدیون مقام معظم رهبری هستیم، زیرا توسعه دانش، ورود دانشمندان به حوزه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌ها در این زمینه همگی مدیون دیدگاه مقام معظم رهبری است.

دکتر دیناروند اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضت کشیدن و بستن درهای کشور نیست بلکه خیلی شفاف گفته شده که اقتصادی درون زا و برون نگر است؛ همچنین مغز و تفکر نیروهای انسانی جز اصول این اقتصاد به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه هر جا محققی وارد عرصه اقتصاد دانش بنیان شده است شاهد یک دستاورد جدید بوده‌ایم گفت: اکنون ما می‌بینیم که دانشمندان درجه یک، موثر در جامعه عمل کرده‌اند به طوری که با بومی‌سازی و با ارائه راه حل‌هایی درصدد رفع نیازهای جامعه برآمده‌اند.

ایشان با تاکید بر اینکه زمان زیادی طول کشیده تا به اینجا رسیده‌ایم ولی مسیر درستی را تاکنون پیموده‌ایم، افزود: کاش همه دولتمردان به دانشمندان‌شان اعتماد کنند و بیشتر آنها را مورد حمایت قرار دهند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: چون در کشور ما زیرساخت‌ها وجود دارد پس می‌توانیم با حرکت‌های مبنایی یعنی همان علم و دانش در مسیر توسعه کشور گام برداریم؛ ما دانشمندان موثری در کشور داریم.

وی با اشاره به پیشرفت کشور در زمینه تولید مکمل‌های دارویی اظهار داشت: در ۴ سال گذشته کمتر از ۶۰ درصد مکمل‌های دارویی در کشور تولید داخل بوده‌اند اما اکنون به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

دکتر دیناروند در ادامه اظهار داشت: همچنین در ۴ سال گذشته کمتر از ۱۵ درصد مکمل‌های مصرفی تغذیه‌ای ساخت داخل بود و اکنون این تولیدات به ۴۵ درصد رسیده است؛ این آمار وزارت بهداشت نیست بلکه آمار گمرک و بانک مرکزی است.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت درسا دارو درسا دارو کوشیده است تا در عرصه تولید محصولات دارویی کشور با ...