سمپوزیوم یکروزه ید و بارداری

سمپوزیوم یک روزه ید و بارداری

04 بهمن 1395 بدون نظر
(0 رای‌ها)
 
  • اندازه قلم


"سمپوزیوم یک روزه ید و بارداری" توسط پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری شرکت درسا دارو در روز 18 آذر ماه 1395 در سالن همایش پژوهشکده غدد برگزار گردید.
ریاست این سمپوزیوم آقای دکتر فریدون عزیزی رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم و دبیر علمی آقای دکتر حسین دلشاد فوق تخصص غدد درون‌ریز بودند و در طی آن 4 سخنران در حضور بیش از 65 شرکت کننده متخصص زنان و مامایی به بحث و تبادل نظر در مورد جنبه‌های مختلف ید و بارداری با محوریت تغییرات فیزیولوژیک تیروئید در دوران بارداری، عواقب کمبود ید در مادران باردار، اهمیت دریافت ید در دوران نوزادی، وضعیت ید مادران باردار در ایران و جهان و توصیه‌های جهانی میزان دریافت ید در دوران بارداری و شیردهی پرداخته شد.
در همین راستا شرکت درسا دارو فرآورده یدوفولیک® را که ترکیبی منحصر به فرد از ید مورد نیاز روزانه (150 میکروگرم) به همراه اسید فولیک (500 میکروگرم)، حاوی دو عنصر ضروری در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و شیردهی را، با کیفیت بالا و قیمت مناسب در جهت ارتقاء سلامت جامعه تولید نموده است که در این سمپوزیوم اطلاعات تکمیلی به متخصصین محترم ارائه گردید.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

شرکت درسا دارو در سال 1393 پس از طی مراحل متعدد ارزیابی، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان دارویی معرفی گردیده است.