حضور درسادارو در همایش ملی شیر مادر

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و با "شعار به سوی زندگی سالم" و با هدف افزایش سلامت بانوان به عنوان یکی از ارکان اساسی جامعه، شرکت داروسازی درسا در مراسمی که به مناسبت هفته جهانی شیر مادر با عنوان "شیر مادر، بستر ساز تکامل مغز"، توسط انجمن علمی شیر مادر در ایران و انجمن پزشکان کودکان استان البرز برگزار شد حضوری فعال داشت.

در این همایش یک روزه که با هدف ارتقا و به روز رسانی دانش شرکت کنندگان در مورد اهمیت شیر مادر در روز سه شنبه10 مرداد 1402 در سالن لوتوس جهانشهر استان البرز برگزار شد، تعداد زیادی از پزشکان متخصص کودکان و زنان و ماماها (به ویژه ماماهای شاغل در مراکز بهداشت) شرکت داشتند.

شعار جهانی امسال هفته جهانی شیر مادر، که هر سال از دهم تا شانزدهم مرداد برگزار می شود، با توجه به نقش مهم تغذیه سالم در نوزادان در 1000 روز نخست زندگی "نگاهی نو به شیردهی مادران شاغل خانواده، محل کار و جامعه" اعلام شد.

این گردهمایی فرصتی ارزشمند را فراهم نمود تا در محضر اساتید گرانقدری مانندآقایان دکتر زنوزی راد مدیر انجمن کودکان استان البرز، دکتر راوری، دکتر بهرامی، دکتر کریمی و سایر متخصصین برجسته فعال در زمینه تغذیه با شیر مادر به بحث و تبادل نظر در مورد اهمیت مصرف مکمل های ویژه ید دار دوران بارداری تولید شرکت درسا دارو، قرص های آی ویتا و یدوفولیک در دوران شیردهی داشته باشیم. با توجه به افزایش نیاز مادران به ید در دوران بارداری و شیردهی به میزان حدود 2 برابر مقدار پایه(150 میکروگرم در روز)، ضروری است که خانم های باردار از 3 ماه قبل از بارداری تا پایان دوران شیردهی روزانه 150 میکروگرم ید را به صورت مکمل دریافت نمایند. قرص های یدوفولیک و آی ویتا این میزان ید را به سهولت و سلامت و با قیمتی مناسب در اختیار مادران باردار قرار می دهند. ید، عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول ها(به ویژه سلول های مغزی) در دوران جنینی و شیرخواری می باشد.

استقبال متخصصین اطفال از داروی انحصاری درسا دارو، ویال گامارک® (محصول نوترکیب گاما اینترفرون) که دارای تاییدیه FDA برای تجویز در بیماران نقص ایمنی CGD و استئوپتروز می باشد از دیگر نکات برجسته این همایش بود.

ما در درسا دارو اعتقاد داریم که سلامتی جامعه و رسیدن به زندگی سالم در گروسلامتی کامل مادرانی است که هوشمندانه فرزندانی با سلامت کامل جسمی و ذهنی و روانی تربیت می نمایند.