حضور درسادارو در همایش ملی شیر مادر

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و با "شعار به سوی زندگی سالم" و با هدف افزایش سلامت بانوان به عنوان یکی از ارکان اساسی جامعه، شرکت داروسازی درسا در مراسمی که به مناسبت هفته جهانی شیر مادر با عنوان "شیر مادر، بستر ساز تکامل مغز"، توسط انجمن علمی شیر مادر در ایران و انجمن پزشکان کودکان استان البرز برگزار شد حضوری فعال داشت.

در این همایش یک روزه که با هدف ارتقا و به روز رسانی دانش شرکت کنندگان در مورد اهمیت شیر مادر در روز سه شنبه10 مرداد 1402 در سالن لوتوس جهانشهر استان البرز برگزار شد، تعداد زیادی از پزشکان متخصص کودکان و زنان و ماماها (به ویژه ماماهای شاغل در مراکز بهداشت) شرکت داشتند.

شعار جهان

ادامه مطلب

از درسا دارو به عنوان شرکت دانش بنیان حامی جوانی جمعیت تقدیر شد.

­­در مراسم روز جهانی سلامتی که در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1402 در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، آقای دکتر زالی، رئیس محترم دانشگاه شهید بهشتی با اهدای لوح سپاس،  از شرکت درسا دارو به عنوان شرکت حامی جوانی جمعیت تقدیر نمودند.

این مراسم که برای نخستین بار و با هدف ترویج توسعه خانواده و ترویج فرزندآوری در تالار امام خمینی دانشکده پزشکی برگزار شد، بیش از 400 نفر از مسئولین و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان و مراقبت های بارداری و نیز تعدادی از خانواده های باشکوه و پرفرزند حضور داشتند.

بحران پیش رو در زمینه کاهش رشد جمعیت کشور و افق سالمندی جمعیت ایران در 30 سال آینده

ادامه مطلب

مراسم پایان سال 1401 در شرکت درسا دارو برگزار شد.

در این مراسم که در پایان اسفند 1401 در دفتر مرکزی و سایت های تولید اشتهارد، کمالشهر و فرودگاه پیام با حضور هیئت مدیره، مدیران و کارکنان شرکت درسا دارو برگزار شد، مدیر عامل و هیئت مدیره ضمن عرض تبریک عید باستانی از تلاش های صمیمانه و دلسوزانه همکاران در سال 1401، از خداوند برای آنها سالی سرشار از سلامتی و موفقیت و بهروزی را آرزو نمودند.

ادامه مطلب

دستیابی به دانش تولید اینترفرون گاما در کشور مورد استقبال پزشکان متخصص شرکت کننده در اولین همایش جامع مدیریت بیماران عفونی بدحال قرار گرفت.

در اولین همایش جامع مدیریت بیماران عفونی بدحال که توسط سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ از تاریخ 27 تا 30 دی ماه 1401 در سالن غرضی بیمارستان میلاد برگزار شد، بیش از 600 پزشک متخصص عفونی، بیهوشی، آی سی یو، داخلی و عمومی شرکت داشتند و با آخرین روش های درمانی روز دنیا در حوزه مدیریت بیماران عفونی بدحال آشنا شدند.

در این همایش، ویال گامارک ( اینترفرون گاما) به عنوان اولین دستاورد ایران در تولید داروهای نوترکیب، مخاطبان زیادی داشت. طبق مستندات علمی موجود، قابلیت استفاده از اینترفرون گاما در بیماری های عفونی،کنسر، اتوایمیون و همچنین شرایط وابسته به سرکوب سیستم ایمنی ثابت شده است. با توجه به پیشرفت های اخیر دانش پ

ادامه مطلب

مروری بر آخرین اطلاعات و مقالات اینترفرون گاما (گامارک)

مروری بر مکانیسم ضد ویروسی اینترفرون گاما :

اینترفرون گاما (IFNG) یک سیتوکین پلیوتروپیک است که سیستم ایمنی ذاتی و اکتسابی را تعدیل می کند. این سایتوکاین، قوی ترین فعال کننده ماکروفاژها و لنفوسیت های T فعال است. اگرچه امروزه IFNG نقش های متعددی در تعدیل سیستم ایمنی داشته و به عنوان یک سیستم دفاعی در برابر طیف وسیعی از پاتوژن ها  در نظر گرفته می شود. اما کشف و نامگذاری آن بر اساس یک عامل ترشحی که با تکثیر ویروسی تداخل می کند، انجام شده است. برخلاف اینترفرون‌های نوع I که توسط هر سلولی در اثر عفونت ویروسی تولید می‌شود، تنها زیر مجموعه‌های خاصی از سلول‌های ایمنی می&z

ادامه مطلب

شرکت درسادارو در هفدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران حضوری فعال داشت.

شرکت درسا دارو به عنوان اولین تولیدکننده مکمل ید دار برای دوران بارداری و شیردهی در ایران (قرص یدوفولیک) در هفدهمین کنگره زنان و مامایی ایران حضوری فعال داشت و جدیدترین مکمل پریناتال خود  (قرص آی ویتا) را به متخصصین زنان و زایمان کشور معرفی نمود.

در این همایش سالانه که پس از 2 سال وقفه به علت پاندمی Covid-19  ، از تاریخ 15 تا 18 آذر 1401 در هتل المپیک تهران برگزار شد، بیش از 1500 نفر از متخصصین زنان و زایمان و مامایی کشور با جدیدترین یافته های علمی و روش های نوین درمانی در حوزه تخصصی خود آشنا شدند.

ف

ادامه مطلب

اهمیت مصرف مکمل یدوفولیک در دوران بارداری با متخصصین زنان و زایمان بیمارستان مهدیه تهران در میان گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت درسا دارو، در جلسه مورنینگ روز دوشنبه مورخ 1401/03/13که در بیمارستان مهدیه تهران برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو به ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققین تغذیه و بارداری در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی پرداخت.

در این جلسه که اساتید متخصص زنان و زایمان و رزیدنت های این رشته حضور داشتند، آخرین مقالات بین المللی و کشوری مربوط به ضرورت مکمل یاری با ید در دوران بارداری و شیردهی بررسی و به بحث و تبادل نظر در مورد آنها پرداخته شد.

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول ه

ادامه مطلب

سخنرانی دکتر ثقفی نیا در نشست برسی مشکلات صنعت داروسازی کشور

دکتر ثقفی‌نیا: با این روند سرمایه نسل‌های بعد را از بین می‌بریم

دکتر امیراسماعیل ثقفی‌نیا، عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و مدیرعامل شرکت داروسازی درسا دارو در نشست برسی مشکلات صنعت داروسازی کشور با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری برای به‌روزرسانی صنعت داروی کشور عنوان کرد: طبق قوانین بالادستی کشور ما موظف هستیم دارو را با بهترین کیفیت برای بیماران تولید کنیم زیرا اگر این فرآورده‌ها بی کیفیت تولید شوند در زندگی بیماران تاثیر منفی خواهد داشت و این اصل مهم باید نقطه قرمز همه فعالان عرصه دارو در کشور باشد.

ادامه مطلب


مکمل های ید دار درسا دارو مورد استقبال ویژه کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران قرار گرفت.

شرکت درسا دارو به عنوان اولین تولیدکننده مکمل های تغذیه ای ید دار در کشور در کنگره متخصصین زنان و زایمان کشور حضوری فعال داشت. در این کنگره که پس از وقفه 2 ساله ناشی از پاندمی کووید-19 از تاریخ 5 تا 8 خرداد در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران برگزار گردید، بیش از 600 نفر از متخصصین زنان و زایمان از سراسر کشور به بحث و تبادل نظر در خصوص تازه ترین مباحث روز حوزه بیماری های زنان و زایمان پرداختند.

با توجه به نقش ضروری و اهمیت تامین ید کافی در دوران بارداری جهت تامین سلامت جسمی و ذهنی جنین و افزایش بهره هوشی نوزادان و نقش بی

ادامه مطلب

مطالعه مداخله ای مقطعی ملی مکمل یاری با ید در خانم های باردار

عنوان : مطالعه مداخله ای مقطعی ملی مکمل یاری با ید در خانم های باردار

هرچند که در ایران از سال 1381 طرح غنی سازی نمک خوراکی با ید اجرا شده است، اولین مطالعه ملی بررسی میزان ید در خانم های باردار ایرانی در سال 1385 نشان داد با وجودی که میزان ید دریافتی جمعیت ایرانی به طور عمومی کافی می باشد، خانم های باردار که گروه آسیب پذیر هستند، دچار کمبود ید در حد متوسط می باشند. بنابراین در این مطالعه مداخله ای مقطعی،  به صورت اختصاصی میزان ید دریافتی و عملکرد غده تیروئید خانم های باردار ایرانی دو سال پس از مکمل یاری با ید، بررسی شد.

ادامه مطلب


آنتی بیوتیک ها

 تعریف میکروب

میکروب ها موجودات زنده بسیار کوچک از جمله باکتری ها، قارچ ها، انگل ها و ویروس ها هستند، که در داخل و خارج از بدن ما یافت می شوند.

البته بیشتر میکروب ها بی ضرر و حتی برای افراد مفید هستند، اما برخی از آنها می توانند باعث عفونت شوند. میکروب های مضر را پاتوژن می نامند.

  • باکتری ها باعث عفونت های مختلفی مانند گلودرد استرپتوکوکی، بیماری های ناشی از غذا و سایر عفونت های جدی می شوند. آنتی بیوتیک ها عفونت های باکتریایی را درمان می کن

    ادامه مطلب

کمبود ید در ایران

کمبود ید و اختلالهای ناشی از آن با طیف وسیعی از تظاهرات بالینی به عنوان یکی از مشکلات بهداشتی- تغذیه ای کشور ایران محسوب می شده است. مطالعات محققان کشور در طی سالهای 1362 تا 1368 نشان داد که حدود 20 میلیون نفر از مردم کشور ما در معرض کمبود ید قرار دارند.

مبارزه با اختلال های ناشی از کمبود ید در ایران از سال 1368 آغاز شد و با تولید و اجباری کردن مصرف نمک ید دار از سال 1372 مصرف نمک ید دار خانوارهای ایرانی افزایش یافت. بطوریکه در چهار پایش ملی در طی 20 سال، بیش از 95 درصد خانوارها تحت پوشش مصرف نمک ید دار قرار داشته و میانه ید ادرار دانش آموزان کشو

ادامه مطلب

نشست هم اندیشی متخصصین درسا دارو با متخصصین قلب بیمارستان طالقانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت درسا دارو، در جلسه بررسی تازه های نیتروگلیسرین در درمان بیماری های قلبی و عروقی، شرکت دانش بنیان درسا دارو به ارائه آخرین مطالب مربوط به کاربرد نیتروگلیسرین در درمان بیماری های قلبی و عروقی پرداخت.
در این نشست که در تاریخ 21 اردیبهشت 1401 در سالن مهر بخش آنژیوگرافی بیمارستان طالقانی با حضور جمعی از پزشکان متخصص و دستیاران قلب و عروق  مرکز آموزشی-درمانی بیمارستان مذکور انجام شد، توضیحاتی در خصوص نحوه تهیه ماده اولیه و فرمولاسیون قرص های آهسته رهش دروکانتین به حضار داده شد که با استقبال ایشان رو به رو گردید. همچنین بسته بندی اختصاصی Alu-Alu قرص دروکانتین® درسا دارو مورد ت

ادامه مطلب

بیماری گرانولوماتوز مزمن چیست ؟

بیماری گرانولوماتوز مزمن چیست ؟

یک بیماری ارثی و نادر است که به دلیل اختلال در سیستم ایمنی که گلبول های سفید( نوتروفیل- منوسیت- ماکروفاژ-ائوزینوفیل) را تحت تاثیر می گذارد ، رخ می دهد.

بیماری CGD  در نتیجه ی جهش در هر یک از 5 نوع ژن متفاوت تولید کننده آنزیم فاگوسیت NADPH اکسیداز ایجاد می شود. گلبول های سفید خاصی برای از بین بردن انواعی از باکتری و قارچ ها از این آنزیم برای تولید هیدروژن پراکساید استفاده می کنند.

بیماری های ژنتیکی ناشی از دو ژن حاصل پدر

ادامه مطلب

ید چیست؟

ید یک ماده معدنی (مینرال) است که در برخی غذاها وجود دارد. بدن ما برای ساخت هورمون های تیروییدی نیاز به ید دارد. این هورمون ها متابولیسم بدن و بسیاری از عملکردهای مهم بدن را کنترل می کند. همچنین بدن ما در دوران بارداری و نوزادی برای رشد استخوان و مغز بچه به هورمون های تیروییدی نیاز دارد.

مقدار ید مورد نیاز روزانه هر فرد بستگی به سن او دارد. حداقل میانگین روزانه مقدار ید توصیه شده در هر گروه به تفکیک زیر ذکر شده است:

  • کودکان 3-1 ساله 120  میکروگرم در روز      
  • ب

    ادامه مطلب

شرکت داروسازی درسا دارو در دومین کنگره و نمایشگاه بین المللی ایران بایو حضوری فعال داشت

این رویداد بزرگ دارویی کشور که از تاریخ 5 تا 7 بهمن ماه 1400 در مرکز همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک برگزار شد، نشان دهنده توان علمی و تکنولوژی به روز و همگام با برترین تولیدکنندگان فراورده های دارویی با منشا بیوتکنولوژی در کشور بود.  در این همایش محققین، نواندیشان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران به ارائه آخرین دستاوردهای تخصصی خود در زمینه فراورده های بیوتکتنولوژی پرداختند. بازدید مسئولین برجسته کشور نظیر  معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مسئولین وزارت بهداشت و سفرایی از کشورهای خارجی موجب اعتبار بخشی بیشتر این رویداد علمی

ادامه مطلب

بازدید آقای دکتر ستاری معاون علم و فن آوری رئیس جمهور از برج فن آوری طرشت

آقای دکتر ستاری،معاون محترم علم و فن آوری رئیس جمهور، در مراسم افتتاح برج فن آوری طرشت، از شرکت دانش بنیان درسا دارو بازدید نمودند.
در این مراسم که در روز سه شنبه، 8 تیر1400 برگزار شد، پروژه های نوآورانه شرکت درسا دارو در زمینه خودکفایی تامین مواد اولیه دارویی و داروهای حیاتی معرفی شدند.
نایب رئیس هیئت مدیره این شرکت با تشریح پروژه های درسا دارو در خوداتکایی صنعت داروسازی کشور، اهمیت حمایت معاونت فن آوری ر یاست جمهوری را در تحقق اهداف شرکت های دانش بنیان در راستای ارتقای نظام سلامت یادآور شدند.

ادامه مطلب

نقش تغذیه در افسردگی زنان در دوران بارداری و پس از بارداری

افسردگی پریناتال اصطلاحی است که برای خانم ها در دوران بارداری و پس از بارداری به کار می رود.
افسردگی در حین بارداری را Antenatal Depression و افسردگی پس از زایمان را Postpartum Depression می‌گویند که ۱۲ تا ۱۶ درصد زنان آن را تجربه می کنند و و شیوع آن ۱۲ هفته بعد از زایمان می باشدکه تا ۱۲ ماه پس از زایمان می تواند ادامه داشته باشد.
علائم افسردگی پریناتال عبارتند از:
کج‌خلقی، کم شدن عاطفه، کم شدن علاقه، کم شدن لذت، اضطراب، ترس، کم اشتهایی یا بی اشتهایی، آشفتگی در خواب، احساس گناه، بی ارزش بودن، ضعف شدید عضلانی
چندین نظریه در مورد بروز افسردگی پریناتال وج

ادامه مطلب

اهمیت مصرف ویتامین D در دیابت تیپ ۲ | قرص ویتامین دی بن فرول

بر اساس جدیدترین مطالعات محققان غدد درون ریز اروپا ارتباط مستقیمی بین سطح پایین ویتامین D در خون و ابتلا به دیابت تیپ ۲ وجود دارد.

علت ابتلا به دیابت تیپ ۲ در ۶۰ درصد از بیماران اختلال عملکرد سلول های بتا در لوزالمعده می باشد.

سلول های بتا در ترشح انسولین نقش دارند.

۴۰ درصد افراد نیز به علت الگوی غذایی نامناسب، سبک زندگی پر استرس و عدم تحرک کافی به دیابت تیپ ۲ مبتلا می شوند.

چگونه ویتامین D بر ترشح انسولین تاثیر می‌گذارد ؟

1 - ویتامین D بعد از ورود به سلول های بتا و وصل کردن تعداد زیادی از گیرنده های مسئول فعال کردن ژن انسولین، سنتز انسولین را افزا

ادامه مطلب

وضعیت کمبود یُد در جهان و مصرف مکمل قرص ید

طبق آخرین گزارش یونیسف که در تاریخ 1 مارس 2018 اعلام شده است، سالانه 19 میلیون نوزاد در جهان متولد می شوند که 14% از این کودکان دچار کمبود یُد و در معرض آسیب های جدی و دائمی مغزی و کاهش عملکرد شناختی (ضریب هوشی) می باشند.
عدم دریافت یُد کافی در دوران بارداری و شیردهی منجر به نقص سیستم عصبی، کاهش عملکردهای رفتاری و شناختی و ضریب هوشی نوزادان می شود.
مصرف مکمل حاوی یُد (قرص یدوفولیک) در دوران پیش از بارداری ، دوران بارداری و شیردهی، برای داشتن جامعه ای با مادران و کودکان سالم بسیار سودمند و ضروری می باشد.

منبع : UNICEF

ادامه مطلب


پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس در کارمندان

کارمندان در طول روز، ساعات مشخصی در فضای عمومی هستند و به ناچار از برخی وسایل مشترک استفاده می‌کنند. مثلا برای رسیدن به محل کار یا منزل خود از خیابان عبور می کنند،با تاکسی و یا مترو رفت و آمد می کنند. بنابراین مهم است که اشیایی که با آنها سر و کار دارند را مدام ضدعفونی کرده و در محیط کار و محیط هایی که رفت و آمد دارند ماسک بزنند. در  اینفوگرافیک بالا با این موضوعات آشنا می‌شوید.

منبع : جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

ادامه مطلب

خطرات کمبود یُد در کودکان و بروز مشکلات سیستم عصبی و تیروئید

یُد به عنوان یک عنصر طبیعی در پیشگیری از بروز مشکلات سیستم عصبی و تیروئید نقش بسزایی دارد.

عوارض کمبود ید در کودکان :
-کاهش ضریب هوشی کودکان
-ضعف عضلات هنگام بازی
-گواتر
-بی قراری و لرزش دست
-افزایش و یا کاهش غیرمنتظره وزن کودکان

درسا دارو اولین تولید کننده قرص مکمل حاوی یُد (یدوفولیک) در کشور


What is iodine and what does it do?
Iodine is a mineral found in some foods. The body needs i

ادامه مطلب

اهمیت ویژه ویتامین دی (D) در بیماران مبتلا به ام اس (MS)

 حفظ مقادیر کافی ویتامین D در رژیم غذایی روزانه، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب ☀️ و استفاده از مکمل ویتامین D خطر ابتلا به بیماری ام اس (MS) را کاهش می دهد.
مصرف قرص ویتامین D در افرادی که مبتلا به MS می باشند، موجب کاهش شدت علائم شده و از تعداد دفعات بروز علائم و پیشرفت بیماری جلوگیری می کند.
همچنین مصرف قرص ویتامین D (بن فرول 2000 واحد) کیفیت زندگی فرد مبتلا به MS را بهبود بخشیده و موجب افزایش طول عمر آنها می شود.
در فرد مبتلا به MS سیستم ایمنی به روکشی که از سلولهای عصبی محافظت می کنند،حمله می کند که ویتامین D می تواند مانع بروز این حملات شود.
دنیا

ادامه مطلب

تاثیر آلودگی هوا در کمبود یُد و مصرف مکمل یددار یدوفولیک در کاهش آسیب های ناشی از آن

تاثیر آلاینده های شیمیایی در کمبود ید
مواد شیمیایی محیطی می توانند اثرات کمبود ید را تقویت کنند

مواد شیمیایی محیطی مانند:
تیوسیانات : سوخت ماشین ها، هواپیماها، جت ها، سوخت کارخانجات
پرکلرات : آب و مواد غذایی دارای منابع طبیعی و مصنوعی میباشد
نیترات : آب چاه آلود

مواد آلاینده نام برده به صورت رقابتی با یُد به حامل NTS متصل میشوند.
کمبود یُد مانند بیشتر کشورهای دنیا در کشور ایران نیز شایع است.

افرادی که در مع

ادامه مطلب

تقدیر درسا دارو از مدیران برتر شرکت تجهیزگران طب نوین

شرکت درسا دارو در همایش سالانه مدیران و سرپرستان فروش شرکت تجهیزگران طب نوین حضوری فعال داشت. در همایش مذکور که در تاریخ 18 دی ماه 98 در هتل المپیک تهران برگزار شد، آخرین برنامه های فروش و توسعه بازار تامین کنندگان شرکت توزیع مذکور ارائه گردید. در این مراسم از زحمات ارزشمند روسای مراکز توزیع شرکت تجهیزگران طب نوین توسط شرکت درسا دارو تقدیر به عمل آمد.

ادامه مطلب

تقدیر درسا دارو از تلاش گران شرکت پخش دارو بهداشت شفا آراد

شرکت درسا دارو از همراهی و همدلی سرپرستان فروش و فروشندگان شرکت شفا آراد تقدیر نمود. در همایش سالانه سرپرستان فروش و فروشندگان شرکت دارو بهداشت شفا آراد که در تاریخ 12 دی ماه 98 در جزیره کیش برگزار شد، از زحمات ارزشمند مراکز و فروشندگان برتر آن شرکت در زمینه فروش هدفمند داروهای درسا دارو تقدیر گردید.

ادامه مطلب

شرکت درسا دارو در همایش کشوری "مامایی و سلامت زنان" حضوری فعال داشت.

این همایش که به مناسبت 100 سال مامایی آکادمیک در ایران توسط دانشکده پرستاری مامایی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با هدف ارائه آخرین یافته های علمی مرتبط با محورهای کنگره با حضور دانشجویان، محققین، و دانشگاهیان در تاریخ های 20 و 21 آذر ماه 1398 در محل سالن ابن سینا مشهد برگزار شد، فرصت مناسبی برای ارائه آخرین دستاوردهای شرکت دانش بنیان درسا دارو در حوزه تخصصی زنان و مامایی بود.

شرکت داروسازی درسا دارو یکی از شرکت های دانش بنیان موفق و آغازگر تولید مکمل های حاوی ید در کشور است که در این نمایشگاه مورد استقبال ویژه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

ادامه مطلب

حضور موفق شرکت درسا دارو در شانزدهمین همایش علوم دارویی ایران

شرکت داروسازی درسا دارو در شانزدهمین همایش علوم دارویی ایران حضوری فعال و چشمگیر داشت.

همایش علوم دارویی ایران ( Iranian Pharmaceutical Sciences Congress ( IPSC  که هر دو سال یک بار به میزبانی یکی از دانشکده های داروسازی کشور برگزار می شود امسال به میزبانی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه چهارشنبه 15 آبان ماه با حضور معاون محترم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد و تا 17 آبان ماه، پذیرای بیش از 600 نفر از متخصصین داروسازی کشور و دانشجویان داروس

ادامه مطلب

تقدیر ویژه متخصصین زنان از شرکت داروسازی درسا دارو در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران

شرکت داروسازی دانش بنیان درسا دارو در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران با محور اصلی سلامت زنان که از 16 تا 19 مهر ماه 98 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی برگزار گردید ، میزبان متخصصان زنان و مامایی بود وجدیدترین محصولات و خدمات خود را به آنها معرفی نمود.

ریاست امسال این کنگره، که همه ساله توسط انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران برگزار می شود، بر عهده آقای دکتر عبدالرسول اکبریان بود. برگزاری پنل ها و سخنرانی های تخصصی در حوزه سلامت زنان و بارداری، ویدئو ژورنال ها، کارگاهها و سمینارها و نمایشگاه جانبی از بخشها

ادامه مطلب

حضور پررنگ شرکت داروسازی درسا دارو در پنجمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته ( ایران فارما 2019)

شرکت داروسازی دانش بنیان درسا دارو در پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما 2019 حضوری فعال داشت.

در این رویداد بزرگ دارویی کشور که از تاریخ 2 تا 4 مهر 98 در محل مصلی امام خمینی برگزار شد، جمعی از مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیران ارشد هلدینگ های بزرگ دارویی کشور، مدیران و متخصصین تولیدکننده دارو و مواد اولیه دارویی، بازرگانان، صاحبان صنایع مواد اولیه ، بسته بندی و ماشین آلات داروسازی حضور داشتند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای صنایع داروسازی کشور قرار گرفتند.

ادامه مطلب


حضور فعال درسا دارو در همایش علمی داروسازان ایران

شرکت داروسازی درسا دارو در هجدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران حضوری فعال داشت.

در این همایش که با 15 امتیاز بازآموزی از تاریخ 2 تا 4 شهریور 98، با حضور بیش از 1500 نفر از داروسازان سراسر کشور، در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو، جدیدترین محصولات خود را به متخصصین جامعه داروسازی کشور معرفی نمود.

 همایش سالیانه داروسازان کشور که همه ساله توسط انجمن علمی داروساز

ادامه مطلب

درسا دارو به عنوان تنها تولید کننده بالک نیتروگلیسرین دارویی در ایران و خاور میانه در جمع متخصصین قلب کشور حاضر شد

شرکت داروسازی درسا دارو حامی بیستمین کنگره سالیانه تازه های قلب و عروق بود.

در این همایش که از تاریخ 29 مرداد تا 1 شهریور98، با حضور اکثر متخصصین و فوق تخصص های قلب و عروق سراسر کشور، در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو، جدیدترین محصولات خود در زمینه بیماری های قلب و عروق (قرص های متوپرولول تارترات 50 ، پروپرانولول 10 و 20 و 40 ، قرص روزانا®(رزوواستاتین) 20،10،5و40)را  معرفی نمود.

پیش از این بسته بندی اختصاری Alu-Alu قرص های آهسته رهش ادامه مطلب


قرص مولتی ویتامین پریناتال آی ویتا در شیراز نیز مورد اقبال قرار گرفت

همایش یک روزه متخصصین زنان و زایمان استان فارس توسط انجمن متخصصین و زنان و زایمان استان فارس در تاریخ 24/5/98 در هتل رویال شیراز برگزار شد. در این همایش که با حمایت شرکت دانش بنیان درسا دارو برگزار شد، آخرین دستاوردهای علمی محققین جامعه علمی در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی توسط آقای دکتر امیرعباس مومنان، عضو پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی به صورت سخنرانی جامع ارائه گردید.  

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول های عصبی و موثر در جلوگیری از عقب ماندگی های ذهنی و افزایش ضریب ه

ادامه مطلب

استقبال متخصصین زنان از قرص مولتی ویتامین پریناتال آی ویتا در همایش یک روزه بیمارستان آرش

همایش یک روزه زایمان فیزیولوژیک توسط انجمن متخصصین و زنان و زایمان، با ریاست سرکار خانم دکتر پیرجانی و با حضور سرکار خانم دکتر حنتوش زاده در تاریخ 11/5/98 در سالن آمفی تاتر بیمارستان آرش تهران برگزار شد. در این همایش که با حمایت شرکت دانش بنیان درسا دارو برگزار شد، آخرین دستاوردهای علمی محققین جامعه علمی در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی توسط آقای دکتر سعید صادقیان، متخصص تغذیه و عضو کمیته کشوری مکمل یاری به صورت سخنرانی جامع ارائه شد.  

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول های عصبی و موثر

ادامه مطلب

ضرورت تجویز قرص های مکمل حاوی ید به متخصصین زنان بیمارستان امام یادآوری شد

در جلسه سخنرانی که در تاریخ 25/4/98 در آمفی تاتر بیمارستان امام خمینی تهران برگزار شد، آخرین دستاوردهای علمی محققین تغذیه و بارداری در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی بررسی گردید. در این جلسه که با سخنرانی آقای دکتر سعید صادقیان، متخصص تغذیه و عضو کمیته کشوری مکمل یاری برگزار شد، بیش از 50 نفر از پزشکان و متخصصین زنان و دستیاران زنان حضور داشتند.

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول های عصبی و موثر در جلوگیری از عقب ماندگی های ذهنی و افزایش ضریب هوشی نوزادان است

ادامه مطلب

جلسه هم اندیشی در مورد مکمل یاری ید در زنان باردار در مرکز ناباروری رویان برگزار شد

در جلسه سخنرانی که در تاریخ 17/4/98 در آمفی تاتر مرکز ناباروری رویان برگزار شد، آخرین دستاوردهای علمی محققین جامعه علمی در زمینه لزوم مکمل یاری ید در دوران بارداری و شیردهی بررسی گردید. در این جلسه که با سخنرانی استاد دکتر حسین دلشاد، عضو هیئت علمی مرکز غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، بیش از 40 نفر از پزشکان و متخصصین زنان حضور داشتند.

ید عنصری ضروری برای رشد و تکامل سلول های عصبی و موثر در جلوگیری از عقب ماندگی های ذهنی و افزایش ضریب هوشی نوزادان ا

ادامه مطلب

معرفی جدیدترین قرص های مکمل غذایی درسا دارو به پزشکان عمومی کشور

شرکت داروسازی درسا دارو در پانزدهمین کنگره سالیانه پزشکان عمومی حضوری فعال داشت.

در این همایش که از تاریخ 12 تا 14 تیر98، با حضور بیش از 1000 نفر از پزشکان عمومی و متخصص سراسر کشور، در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو، جدیدترین محصولات خود (قرص مولتی ویتامین مینرال حاوی ید با نام تجاری آی ویتا و قرص ویتامینD3   1200 و 2000 واحدی) را به جامعه پزشکان عمومی کشور معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت درسا دارو،

ادامه مطلب

رونمایی از دو مکمل غذایی شرکت درسا دارو در دهمین همایش داروسازان بالینی

شرکت داروسازی درسا دارو در دهمین همایش داروسازان بالینی حضوری فعال داشت.

در این همایش که از تاریخ 29 تا 31 خرداد 98، با حضور بیش از 1000 نفر از داروسازان سراسر کشور، در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو، جدیدترین محصولات خود (قرص مولتی ویتامین مینرال حاوی ید با نام تجاری آی ویتا و قرص ویتامینD3   1200 و 2000 واحدی) را به متخصصین داروساز کشور معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی ش

ادامه مطلب

یک روز به یاد ماندنی درسا دارو با متخصصین زنان استان خراسان

شرکت داروسازی درسا دارو اسپانسر همایش یک روزه اختلالات کف لگن مشهد بود.

در این همایش یک روزه که در تاریخ 23 خرداد 98، با حضور حدود 100 نفر از متخصصین زنان و زایمان استان خراسان، در سالن ابن سینای بیمارستان امام رضای مشهد برگزار شد، شرکت دانش بنیان درسا دارو، به عنوان نخستین تولید کننده قرص یدوفولیک در کشور، حضور داشت و با افتخار مکمل ید دار جدید خود برای تکمیل نیاز مادران را با نام آی ویتا معرفی کرد. جدیدترین محصولات خود (قرص مولتی ویتامین مینرال حاوی ید با نام تجاری آی ویتا و قر

ادامه مطلب

مولتی ویتامین ویژه بانوان ایرانی به تولید انبوه رسید

در سال رونق تولید، برای نخستین بار در ایران، با همت محققان و متخصصین پزشکی و داروسازی کشور، قرص مکمل مولتی ویتامین مینرال حاوی ید، ویژه دوران بارداری و شیردهی ،توسط یک شرکت داروسازی دانش‌بنیان تولید و در سراسر کشور توزیع شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت درسا دارو، فرمولاسیون اختصاصی این محصول به پیشنهاد اساتید دانشگاه و پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بر اساس مطالعات گسترده بر روی نوع و کیفیت تغذیه بانوان ایرانی (میانگین فلات قاره ایران) طراحی شده و با استفاده از بهترین مواد اولیه اروپایی و پس از گذراندن آزمایشات ک

ادامه مطلب